آثار

می‌توانید کتاب‌های چاپ شده من را در این صفحه مشاهده کنید.

Ajax, The Dutch, The War

داستان عجیب فوتبال در تاریک‌ترین روزهای اروپا

نویسنده: سایمون کوپر

ترجمه: امین هوشمند

منتشر شده در سال ۱۴۰۲ / انتشارات کوله پشتی

وقتی مردم به هلند فکر می‌کنند، سرزمین لاله‌های نارنجی را می‌بینند. وقتی حرف از فوتبال ‏هلند می‌شود، همه به یوهان کرایف فکر می‌کنند و همین‌طور به آژاکس. اما داستان فوتبال هلند را نمی‌توان بدون بررسی رخدادهای این کشور در جنگ ‏جهانی دوم درک کرد. هلندی‌ها چندین دهه به تجربۀ «جنگ خوب» مشهور بوده‌اند، اما کوپر این افسانه و فراموشی تاریخی هلند را به چالش می‌کشد. کرایف را آژاکس پرورش داد، اما اعضای جبهۀ مقاومت هلند و بازماندگان جنگ نیز به ‏ساختن آژاکس کمک کردند. آژاکس به خانواده‌ای برای بسیاری از کسانی تبدیل شد که جان ‏سالم از جنگ به در برده بودند و روش آن برای پرورش استعدادهای بی‌نظیر فوتبالی رشک ‏بسیاری از باشگاه‌های فوتبال سراسر جهان را برانگیخت. سایمون کوپر در این اثر پرشور، داستان نفس‌گیر بازماندگانی ‏هلندی را روایت می‌کند که از اتفاقات ناگفته جان سالم به در بردند و نقش مهمی در ظهور ‏هیجان‌انگیزترین و انقلابی‌ترین سبک فوتبال ایفا کردند، «توتال فوتبال»، چیزی که دنیا تا ‏به حال به خود ندیده بود.‏


کتاب «شور به پا کن» / Bring The Noise

داستان یورگن کلوپ

نویسنده: رافائل هونیگشتاین

ترجمه: امین هوشمند

منتشر شده در سال ۱۳۹۸ / انتشارات کوله پشتی

کتاب شور به پا کن: داستان یورگن کلوپ نوشته‌ی رافائل هونیگشتاین، فراز و نشیب‌های زندگی و جهان ورزشی یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال «یورگن کلوپ» را به تصویر می‌کشد.

یورگن کلوپ را بیشتر بشناسیم:

یورگن کلوپ (Jürgen Klopp) مربی‌گری خود را در دسته‌ی دو فوتبال آلمان و با مدیریت تیم نه چندان مشهور ماینتس شروع کرد و موفق شد در چهل و یک سال اخیر آن‌ها را برای اولین بار به بوندسلیگا منتقل کند.

در سال ۲۰۰۸ به تیم بروسیا دورتموند انتقال یافت و موفق به دریافت پی در پی عناوین قهرمانی در لیگ داخلی شد و باشگاه را به فینال لیگ قهرمانان اروپا نیز رساند. روزی او تصمیم می‌گیرد تا آلمان را برای یک شغل چالش‌برانگیز ترک کند و برای هدایت تیم لیورپول به انگلیس برود. لیورپول تیمی بود که از دهه ۱۹۸۰ هنوز موفق به کسب موفقیت چشمگیری نشده بود.

با حضور یورگن کلوپ، تیم لیورپول بسیار فعال، پرشور، خستگی‌ناپذیر شد. او می‌توانست تمام حرکات، تغییرات تاکتیکی، بازی تیم و هر ارتباطی که بین بازیکنان در زمین بود را احساس کند. کتاب شور به پا کن: داستان یورگن کلوپ (Bring the Noise: The Jürgen Klopp Story) ماجرای شروع تا عظمت یورگن کلوپ در فوتبال اروپا را به تصویر می‌کشد.

در بخشی از کتاب شور به پا کن: داستان یورگن کلوپ می‌خوانیم:

کریستین هایدل عاشق این داستان بود و می‌خواست صحت‌اش را باور کند. به‌عنوان یک هوادار ماینتسی می‌گویم: باید این کار را انجام دهیم؛ اما این اتفاق واقعاً افتاده است. او تأکید دارد تا ذهن خود را برای مواجه با این داستان آماده کند. از دفتر کارش در شالکه ۰۴ با آوازی سرخوشانه در زیر بارانی دل‌انگیز با اتومبیل شخصی‌اش به سمت شهر در حرکت بود و به سراغ تیم کوچک و دوست‌ نداشتنی آن منطقه که در خطر سقوط به دسته دوم بود، می‌رفت و می‌بایست چهل دقیقه‌ای در مسیر به این خوش‌گذرانی مشغول می‌ماند.

روز قبل در تاریخ بیست‌ و پنج فوریه، تیم ماینتس در مقابل تیم قدرتمند گروتر فورت در ورزشگاه پلی موبیل بازی کرده و نتیجه را ۳-۱ واگذار کرده بود. کلوپ مصدوم شده و بدترین بازیکن زمین از دید مربی بود. او بیست دقیقه مانده به پایان بازی، تعویض و از زمین بیرون کشیده شد. مدیر سابق ماینتس با خنده‌ای بر لب می‌گوید: «انگار به روی یه الاغ نشسته بودیم و هر آن امکان سقوط داشتیم. مثل اینکه تقریباً در انتهای تونلی بدون نور گیر افتاده باشیم؛ رتبه آخر جدول بودیم. در هر بازی حدود سه‌ هزار تماشاگر داشتیم اما هیچ‌کدوم از اون‌ها اهمیتی به ما نمی‌دادن. همه مطمئن شده بودن که سقوط می‌کنیم.» همکاران او در روز دوشنبۀ سرخ در منطقه راین‌لند که بسیار در آلمان مهم است مشغول برگزاری فستیوالی محلی بودند. نیم‌میلیون نفر در لباس‌هایی مسخره، سخیف و احتمالاً نامتعارف، مشغول خوش‌گذرانی و عیش‌ و نوش بودند. دو شبکه محلی اِی. ‌آر. دی و زد. ‌دی. ‌اف به صورت کامل برای چهار ساعت زنده تصویرهای این مراسم را پوشش داده بودند و با طنزپردازی‌ و متلک‌های محاوره‌ای سیاسیِ در حال تولید برنامه‌های مرتبط با این فستیوال در محل الکتروپالاس بودند.

فهرست مطالب کتاب

 • شگفتی
 • دوشنبه سرخ: ساعت صفر
 • انقلاب ۰۹
 • در مسیر آنفیلد
 • در بازی پدر
 • وولفگانگ فرانک: استاد
 • روز به ‌خیر، من یورگن کلوپ هستم
 • صدا را بیشتر کن
 • آغازها و پایان‌ها
 • آتش بر فراز راین
 • یک، دو و تقریباً سه
 • آشوب و تئوری
 • افتخار تلویزیونی
 • شصت‌هزار نفر گریستند
 • در دوران افول
 • لیورپول و فراتر

خرید کتاب

انتشارات کوله پشتی | ایران کتاب | شهر کتاب آنلاین | طاقچه | کتابراه


Dogme Model in Iranian ELT

LAP LAMBERT Academic Publishing / November 14, 2017

Several pedagogical implications emerged from the results of the present study. The study could be an attempt to contribute to the Iranian educational reform process, encouraging an effective implementation of the Dogme in Iranian language schools. This, of course, implies good control of the difficulties and challenges that might impede the implementation. Such control would encourage Iranian EFL teachers to adopt the Dogme in teaching English. The present study suggests a number of other procedures before the implementation, such as promoting students’ oral communication through listening to English native speakers on tape or real life situations, at least, concentrating on pair and group work, reducing the number of students in each class to at a maximum of students, etc.

Buy On Amazon.com